3 signály, proč jsme dosáhly dna a D2T toho využije

Analytici nadále spekulují, zda cena kryptoměn možná dosáhla dna, Kryptoměnové trhy byly historicky cyklické na základě halvingů Bitcoinu. K halvingu dochází pokaždé, když je vytěženo 210 000 bloků – zhruba každé čtyři roky. K posledním došlo v letech 2012, 2016 a 2020.

Mezi každým z nich následoval býčí trh a medvěd. Vzhledem k transparentní povaze většiny blockchainových sítí je možné revidovat on-chain data a identifikovat vzorce a podobnosti z předchozích cyklů.

3 signály dna medvědího trhu

Podle dat z Glassnode můžeme identifikoval několik potenciálních signálů dna medvědího trhu.

Množství BTC v zisku a ve ztrátě se dostává na stejnou úroveň

Supply P/L bands je metrika zobrazující celkové množství nabídky Bitcoinů v zisku nebo ztrátě. Modrá linie ukazuje celkový počet BTC v zisku; zelená line ukazuje množství, které je aktuálně ve ztrátě. Hodnoty představují nerealizované zisky a ztráty, protože data sledují hodnotu z ceny v době pořízení mincí prostřednictvím obchodování nebo těžby.

Modrá a zelená linie se nedávno sblížily popáté v historii Bitcoinu. Předchozí události nastaly během medvědích trhů blízko dna cyklu.

Poslední byla v květnu 2020 během globálního krachu trhu COVID. Kromě black swan události COVID došlo ke konvergenci v letech 2012, 2014 a 2019. Zatímco prolínání trvalo šest měsíců až rok, pokaždé se cena Bitcoinu vzpamatovala, aby do tří let našla nové historické maximum.

Nabídka BTC v zisku a ve ztrátě sice není zaručeným indikátorem dna medvědího trhu, ale na trzích se historie často opakuje.

zásobovací pásma
Zdroj: Glassnode

Dlouhodobé a krátkodobé MVRV

MVRV je termín související s poměrem mezi realizovanou a tržní kapitalizací Bitcoinu. MVRV bere v úvahu pouze UTXO s životností minimálně 155 dní a slouží jako indikátor pro posouzení chování dlouhodobých investorů.

Podobně jako u Supply P/L Bands klesla MVRV dlouhodobých držitelů pouze pětkrát níže než krátkodobých držitelů. Období jsou téměř totožná s grafem nabídky, který se objevil během každého z minulých medvědích trhů a krachu COVID.

LTH STH MCRV
Zdroj: Glassnode

Nabídka krátkodobých držitelů

Objem celkové nabídky Bitcoinů, které drží krátkodobí držitelé, překonal tři miliony coinů z minima cyklu. Krátkodobí držitelé jsou často nejcitlivější na volatilitu cen.

krátkodobí držitelé
Zdroj: Glassnode

Oddálení grafu ukazuje časy, kdy nabídka krátkodobých držitelů dosáhla podobné úrovně. Na rozdíl od ostatních metrik se však tento jev od roku 2011 objevil šestkrát. Čtyři odpovídají ostatním údajům, zatímco krátkodobí držitelé dosáhli dna v letech 2016 a 2021.

krátkodobí držitelé
Zdroj: Glassnode

Svou tvář v posledních týdnech ukázal i jeden mimořetězový signál dna medvědího trhu. Když Bitcoin v minulosti spadl ze svých historických maxim, bod, kdy hlavní publikace prohlašují, že „kryptoměny jsou mrtvé“, vždy znamenal dno trhu.

Od debaklu FTX se digitální aktiva propadla na svá minima. Mnozí však věří, že praskla bublina a na trhy se pomalu vrací zdravý rozum. Fed také naznačil změnu své politiky a sazby by se mohli zvyšovat mnohem méně, na což kryptoměny zareagují jistě pozitivně.

Medvědi by si tedy měli dávat pozor na růst díky konci strachu, který obvykle následují po událostech, jako je bankrot FTX.

D2T z této situace těží

Vzhledem k této situaci, kdy obchodnící hledají dno trhu a dopady krachu FTX stále rezonují napříč trhy, mnozí hledají komplexní analytické nástroje. Dash 2 Trade je na dobré cestě stát se přesně tou platormou, která poskytne dokonalý přehled o kryptoměnovém trhu a přináší i něco navíc.

Projekt Dash 2 Trade (D2T) vyvolal ve své třetí fázi předprodeje velký zájem. Tým oznámil, že se hard cap snižuje na 13,4 milionu dolarů a předprodej končí fází 4. Pro tuto akci existují několik důvodů. Jedním z nich je, že podmínky na trhu znamenají, že produkty Dash 2 Trade jsou přesně tím, co drobní investoři právě teď potřebují k provedení solidního průzkumu ve světle debaklu FTX a hledání dna trhu.

1

Dash 2 Trade je nová platforma, která poskytuje signály a analytická data, která jsou užitečná pro obchodníky a investory. Pomáhá činit obchodování a investování efektivnější a ziskovější. Má také nástroje, které prospívají obchodní zkušenosti.

Investování na platformě je jednodušší, protože investiční možnosti mají svá rizika zmírněná přístupem k několika dostupným nástrojům, včetně systému hodnocení nových předprodejů kryptoměn. Také nové coiny a počáteční nabídky výměny jsou hodnoceny, aby investoři mohli vyhodnotit priority svých investic.

Vzhledem k výše uvedeným faktorům má Dash 2 Trade dobré vyhlídky. Tokeny D2T mají potvrzená zalistování na LBank a BitMart, což způsobí masivní příliv likvidity a narůst ceny. Nejlepší čas na nákup tokenů D2T je tedy nyní!

ZÚČASTNIT SE PŘEDPRODEJE

Originální článek 3 signály, proč jsme dosáhly dna a D2T toho využije pochází z webu CryptoSvet.cz.