27.01.20 Technická analýza BTC/USD – Breakout z falling wedge!

Při poslední analýze na BTC nám trh zrovna atakoval hladinu 8 225 USD, kde byla očekáváná reakce kurzu. No, ještě před vydáním jsme tu měli docela pěkný odraz, čímž se nám hladina potvrdila jako silný support. Upřímně jsem moc nečekal, že již v této úrovni korekce skončí, ale zatím to tak trochu vypadá. Další vývoj byl docela příznivý, ale mám k němu dost svých výhrad, které nás jistě nutí k zamýšlení. Momentálně se i zdá, že kurz bude brzy atakovat hned další úroveň 8 850 USD. Pojďme už ale na samotný graf.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Pojďme tedy navázat na poslední příspěvek, kdy byl kurz v těsné blízkosti supportu 8 225 USD a v okamžiku dotyku započal moc pěkný odraz, který ale moc dlouho nevydržel. V tuto chvíli jsme tu totiž měli falling wedge a býci ještě evidentně nebyli připraveni na breakout. Tak se cena od horní hrany odrazila zpátky k supportu, kde pomalu nabírala momentum a tentokrát se breakout již povedl. Všimněte si ale, že to nebylo nějak mohutné, či agresivní. Vlastně bych se to nebál označit jako velmi vlažný proces. Nicméně, na tom není nic špatného a trh prostě jenom nabírá sebevědomí. Co se mi ale už nelíbí je to, že nákupní tlak není moc velký. Kurz sice posiluje, to ano. Ale při těch objemech se mi to zdá dost podezřelé.

Stará teorie technické analýzy totiž říká, že každý pohyb musí být potvzený zvýšenými objemy. Což samozřejmě platí i pro breakout, při kterém ty objemy byly opravdu dost malé. Z toho důvodu mi to docela smrdí a nejsem si tím úplně jistý. Je ale pravda, že trh je teď hodně dynamický a může se to klidně brzy dohnat. Možná je za tím opravdu jen nedůvěra nakupujících. Každopádně, ještě před chvílí cena konsolidovala u úrovně 8 617 USD a následně ji trh využil pro odraz.

Závěr Je dost pravděpodobné, že ještě dnes kurz atakuje rezistenci 8 850 USD a nejspíš i k průrazu dojde. Větším oříškem už ale bude 9 109 USD, kde máme lokální high. Vzhledem k tomu, že zde korekce započala, tak by to pro nás měly být ostře sledované vlaky.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým CryptoSvet.cz důrazně doporučuje silné zvážení rizik.

Originální článek 27.01.20 Technická analýza BTC/USD – Breakout z falling wedge! pochází z webu CryptoSvet.cz .