24.01.20 Technická analýza BTC/USD – Blížíme se k první klíčové hladině!

Od poslední analýzy na trh Bitcoinu (BTC) se situace krapet zhoršila a my už tedy víme, že ten vysoce bullish scénář počítající s býčím praporkem je teď pasé. V těchto chvílích kurz Bitcoinu testuje hladinu 8 225 USD, ale zatím bez nějaké větší reakce. Tím tedy neříkám, že cena na dotyk vůbec nereaguje. Jen je to zatím takové oťukávání. Nicméně, již brzy budeme vědět, zda aktuální support bude stačit pro to, aby směr vývoje kurzu zase otočil up. I v případě neúspěchu tu máme další levely, které by měly být pro tento úkol dostatečné. Toť k úvodu asi vše.

EDIT: Tak na supportu došlo již k agresivnímu odrazu a aktuálně kurz BTC testuje úroveň 8 400 USD.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak můžete vidět, tak kurz nakonec projel spodní hranou teoretického bull flagu. Ta spodní hrana se docela dlouhou bránila, ale prodejní tlak byl dost neústupný. Je to obrovská škoda, protože to ten potenciál mělo a na chvíli jsem to opravdu bral jako jednu z možností dalšího vývoje. No, tím průrazem je jasné, že to již není na pořadu dne a my se tomu musíme pžizpůsobit. Další obětí byla hladina 8 414 USD, která failnula tak snadno, že to skoro vypadalo, že tam ani nebyla. Prakticky žádná reakce. Pak následoval velmi kratičký retracement a následně se zase pokračovalo v poklesu.

Tady není moc co řešit. Kurz se právě dotýká úrovně 8 225 USD, kterou považuji za dostatečně silnou. Otázkou ale je, zda ji bude tak považovat i trh samotný. Při tomto dotyku je pro nás stěžejní sledovat objemy, tedy nákupní tlak a samozřejmě i ten prodejní. V podstatě to chce krátkou konsolidaci a zamítnutí dalšího poklesu. Následně odraz dorpovázený vysokým naákupním tlakem. Jekmile toto uvidíme, tak máme vystaráno. Jestli ale kurz skrz propálí, tak záchytným bodem je psychologická hladina 8 000 USD a samozřejmě úroveň 7 785 USD.

Závěr Nám teď nezbývá nic jiného než pouze čekat. Jestli se zde opravdu povede trhu mohutný odraz, tak se pro nás situace výrazně mění k lepšímu. Zatím je to takové nejisté a pořád nemáme ani zdaleka jistotu, že se to celé nesesype. A abych tu jistotu měli, tak je potřeba se dostat nad cenovou úroveň 10 350 USD. A od toho jsme zatím ještě sakra daleko.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým CryptoSvet.cz důrazně doporučuje silné zvážení rizik.

Originální článek 24.01.20 Technická analýza BTC/USD – Blížíme se k první klíčové hladině! pochází z webu CryptoSvet.cz .