23.05.20 Technická analýza BTC/USD – Blíží se rozhodující pohyb?

Během minulé analýzy na Bitcoin (BTC) jsme měli již po prvních výprodejích po neúspěšném průrazu skrze klíčovou rezistenční oblast 9 934 – 10 481 USD. Jak jem předpokládal, tak ten výprodej měl pak pokračování, čímž jsme se příblížili k tomu, že bychom měli počítat i se scénářem, který kalkuluje s poklesem po S/R hladinu 8 008 USD. Nicméně, někteří analytici považuji aktuální strukturu dokonce za býčí praporek, což by pak automaticky znamenalo, že trh nahoru prostě chce. Já jsem ohledně toho posledního vývoje ale odst skeptický a dost mi to připomíná právě únor, kdy tehdy to taky vypadalo na průraz. Jak to ale dopadlo, víme.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

V únoru se dokonce trh dostal mnohem výše a to až po S/R level 10 481 USD a až pak se to začalo rozsýpavat. A to i přesto, že tehdejší struktura vypadala docela příznivě a chybělo velmi málo. Každopádně, já jsem osobně spíše toho názoru, že jsme v mohutném bull flagu. Býčím praporek se mi moc nezdá, protože obě low jsou v grafu od sebe docela daleko a není ještě vůbec jisté, zda nepůjdeme nakonec níž. Ovšem moon boys jsou toho názoru, že je býčí praporek na 100 % validní a půjdeme up. No, nezavrhuju hned nic, takže uvidíme.

Poslední výprodej se zstavil až na S/R levelu 8 880 USD a to vytvořením bullish svíce hammer. Což trh bral jako signál k nákupu, takže nákupní tlak stoupal a s tím i cena Bitcoinu. V těchto chvílích se bojuje o hladinu 9 159 USD a už zde bylo i několik likvidací dlouhých pozic. Býci ale level pořád brání, takže tu snaha o pushnutí ceny up je.

Závěr

Mně osobně by dávalo smysl, aby cena vyklesala k té řečené úrovni 8 008 USD. Jedná se o významnou hladinu podpory, takže by to byla zároveň určité příležitost. Zároveň jsem dost skeptický, že se povede prorazit to velké rezistenční pásmo. A to už jen z toho důvodu, že mi chování trhu zkrátka připomíná únor. Čím déle není kurz schopný přes rezistenční pásmo prorazit, tak tím větší pravděpodobnost, že nakupující ztratí iniciativu a převzmou ji medvědi. Ještě pro úplnost, pokud by se povedl průraz toho mnohokrát zmiňovaného pásma, tak jsme velmi blízko bull runu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým CryptoSvet.cz důrazně doporučuje silné zvážení rizik.

Originální článek 23.05.20 Technická analýza BTC/USD – Blíží se rozhodující pohyb? pochází z webu CryptoSvet.cz .