2030: Konec všeho fiatu na zemi? Deutsche Bank vydala zprávu!

Deutsche Bank vydala zprávu, ve které tvrdí, že příští dekáda bude konec fiat měn. Mohli by jejich analytici mít pravdu? A jakou roli v tom hrají kryptoměny?

Deutsche Bank: Přichází konec fiat měn Německý bankovní gigant Deutsche Bank vydal další díl své předpovědi Konzept. Tentokrát se analytici zaměřili na to, jak bude vypadat rok 2030. Tvrdí ve zprávě, že koncepty, které držely fiat při životě od 70. let minulého století se ochabují a zastarávají.

Když v minulém století padla banka Bretton Woods, bylo jasné, že penězům krytým zlatem a dalšími kovy odzvonilo. Nástupce známý jako fiat byl založený na tom, jak dobře dokáže jejich hodnotu vláda ospravedlnit. Tím ale začala vznikat a akcelerovat inflace.

Mohlo by vás zajímat: Neuvěříte, kolik objemu ETH, EOS a LTC je pravděpodobně falšováno

Vlády mohly tisknout tolik peněz, kolik potřebovaly. Málokdo si uvědomuje, že zvyšování cen a inflace byla po většinu minulého století spíše výjimkou rozvojových států a zdevastovaných ekonomik, většinou vlivem války.

Analytici přicházejí s myšlenkou, že za 50 let se banky příliš integrovaly do ekonomika a ta je nyní na nich závislá. Rozpad globálního trhu nedrží vlády, ale „několik globálních sil napříč několika dekádami, které vytvořili přirozené faktory vedoucí ke snížení inflace.“

Kryptoměny a konec fiatu Světová banka vydala prohlášení, kde mluví o neudržitelném globálním dluhu. Například USA by musela doslova 20 let nedělat nic jiného, než splácet, aby se od dluhů zbavila.

Tento problém nastal právě ukončením konceptu zlatého standartu. Peníze mají všichni, ale přitom nikdo. Důvěra v klasický finanční systém klesá. A z toho těží právě kryptoměny.

Jak se totiž bude systém hroutit, kryptoměny se stanou bezpečným úložištěm bohatství. Peníze naprosto v rukou lidí a nikoliv vlád. I v případě politické stability bude inflace stoupat tak, že mnoho lidí raději zvolí bitcoin.

Mnoho lidí také hovoří o agresivní monetární politice, která přidává bohatým a bere chudým, jak říká Bill Gates. Důsledkem je zvyšování cen nemovitostí a akcií, zatím co každodenní potřeby a platy se nemění.

Pozice, ve které je globální ekonomika nyní, by mohla znamenat změnu v hracím poli a šanci začít novou generaci technologií, které s tím budou pracovat. Mezi ty patří právě bitcoin jako udržitelný nástroj hodnoty. Přijde konec fiatu?

Originální článek 2030: Konec všeho fiatu na zemi? Deutsche Bank vydala zprávu! pochází z webu CryptoSvet.cz .