13.01.20 Technická analýza BTC/USD – krátkou korekci máme za sebou, co dál?

Během poslední analýzy byl zrovna trh s Bitcoinem (BTC) uprostřed korekce, která započala po skončení prvního velkého impulsu up. Tehdy nebylo zcela jasné, zda se trh pokouší o retest neckline inverzní struktury H&S, či tato korekce skončí již u nějakého supportu. Překvapivě to byla druhá možnost a kurz se odrazil od supportu a to docela pěkným způsobem. Nicméně, stále jsme nepokořili poslední HIGH, takže není úplně důvod k oslavám. Je taky dost možné, že ještě nějakou dobu budeme konsolidovat v cenovém intervalu 7 800 – 8 400 USD. Právě z této konsolidace by mohl vyjít nějaký známý pattern, který by byl pro nás sám o sobě nápovědou. Zatím se musíme spokojit s tím, co nám graf nabízí.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak jsem říkal již v úvodu, tak propad kurzu se zastavil na nejbližším supportu a to jest úroveň 7 785 USD, kde došlo okamžitě k odrazu. Na vyšším časovém rámci jako je 12H, tak se udělala i reverzní svíce hammer, která má close nad supportem. To trh tedy mohl považovat jako potvrzení a stačilo to jen odpálit, což se během velmi krátké chvíle i stalo. Jak ale vidíme ze samotného grafu, tak postup se zastavil u nejbližší rezistence v cenovém levelu 8 225 USD. Býci se oprůraz pokusili zanedlouho ještě jednou, ale i tentokrát to nevyšlo a zamítnutí bylo ještě horší než předtím.

Chvíli to i vypadalo na to, že klesneme ještě níže, ale nakonec se z toho trh částečně vzpamatoval. Vzhledem k poslednímu price action máme v grafu malý býčí praporek, ze kterého bychom mohli vycházet. V podstatě to vypadá tak, že se trh připravuje na další pokus o průraz skrze hladinu 8 225 USD. Prostoru v rámci patternu je už docela málo, takže bychom během několika hodin měli vidět konečný výsledek.

Závěr Stále je tu vysoká šance na to, že trh provede retest neckline IH&S, takže ještě úpůně vyhráno není. Nicméně, dost nám napoví, až se kurz vydá z býčího praporku. Jestli to nevyjde a rezistence vydrží, tak buď kurz zase zkonsoliduje, či proběhne právě to otestování neckline. Jestli se breakout skrze hranici odporu povede, tak se zvednou šance na průraz i další rezistence v cenové hranici 8 414 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým CryptoSvet.cz důrazně doporučuje silné zvážení rizik.

Originální článek 13.01.20 Technická analýza BTC/USD – krátkou korekci máme za sebou, co dál? pochází z webu CryptoSvet.cz .