04.05.20 Technická analýza BTC/USD – Konsolidace po rally, co můžeme očekávat?

Od poslední analýzy na Bitcoin (BTC) trh zase trochu popošel tak docela kupředu, ale není úplně jasné, kam se nakonec Bitcoin vydá. Každopádně, kurz po překonání úrovní 7 785 – 8 008 USD začal slušně pumpovat a zastavil se až při dotyku s dlouhodobou trendovkou. Navíc měl postup ceny up docela slušné objemy, takže se zrovna nemusíme obávat, že by to nebylo relevantní. V posledních čtyřech dnech kurz konsoliduje a otázkou tedy je, co teď. Povede se narušit dlouhodobou downtrendovou strukturu definitivně, či si na to budeme muset ještě počkat?

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Po breakoutu skrze řečené rezistence se povedlo Bitcoinu udělat za cca 24 hodin přes 21 %. Což je slušné a takovou dynamiku jsme tu opravdu neměli hodně dlouho. Postup do vyšších cenových relací se zastavil až na úrovni 9 401 USD, kde došlo i k dotyku s dlouhodobou klesající trendovou křivkou. Pak následoval rychlý výprodej k S/R úrovni 8 414 USD, kde dal trh zřetelně najevo, že víc dolů už nepůjdeme. Kurz poté rostl k S/R levelu 9 159 USD, kde prodejní tlak převýšil ten nákupní, takže se uskutečnil pokles k S/R hladině 8 617 USD.

No, ale co teď? Struktura vyplývajicí z konsolidace trochu připomíná symetrický triangl, ale na to má horní stěna až přiliš strmý sklon. Spíš mi to připomíná medvědí útvar klesající triangl, ale tentokrát si nejsem opravdu moc jistý. Osobně bych raději počkal minimálně do konce týdne a na základě dodatečných dat by mohlo být více jasné, co se vlastně děje. V současnosti mi moc nepřijde, že by měla cena jít nahoru a prorazit dlouhodobou trendovku.

Závěr Je potřeba si ujasnit jednu věc a to jest, že od low z března Bitcoin udělal skoro 150 % a nyní narazil na hodně silnou rezistenci. Z toho důvodu je vyžadována opatrnost a nespoléhat se pouze na to, že brzy dojde k halvingu. Ta pumpa byla na poslední chvíli a to je právě to, co se mi na tom vůbec nelíbí. A ještě k tomu bylo pro medvědy moc snadné postupu up zabránit.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým CryptoSvet.cz důrazně doporučuje silné zvážení rizik.

Originální článek 04.05.20 Technická analýza BTC/USD – Konsolidace po rally, co můžeme očekávat? pochází z webu CryptoSvet.cz .