01.06.20 Technická analýza BTC/USD – Velký pohyb na spadnutí, ale chvíli si asi ještě počkáme

Dneska opětovně navážeme na minulou analýzu na Bitcoin (BTC) , kterou jsem publikoval v sobotu a vy z ní víte, že struktura Bitcoinu má nyní podobu velkého symetrického trianglu. Právě tu sobotu byla cena těsně u horní hrany tohoto patternu, takže mnozí z nás byli tak říkajíc ve velkém očekávání. No, ten nákupní tlak, a tedy snaha tam skutečně byla, ale i tak došlo k zamítnutí. Od té chvíle je tendence spíše klesající. To ovšem ale neznamená nic špatného a jak jsem v minulé analýze říkal, tak za to můžeme být rádi. Znamená to totiž, že získáme další dotyk kurzu u spodní hrany, což je zároveň i příležitost.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Ještě pro upřesnění jenom napíši, že jsem horní hranu trochu posunul nahoru tak, aby se dotýkala, pokud možno jen těch tří nejvyšších vrcholů. Jinak vše při starém. Pokud si ještě ze soboty vzpomínáte, tak jsem mluvil o ABCDE struktuře, což znamená, že zcela učebnicově by k breakoutu z patternu mělo dojít až po vlne (E). Nicméně, fakticky stačí i dokončení vlny (D). Ovšem jak sami vidíte, tak při posledním dotyku s horní hranou trianglu došlo k zamítnutí. Každopádně, pokud to aktuální klesající momentum vydrží, tak je tu opravdu možnost ještě jednoho dotyku se spodní hranou.

To by ale znamenalo i proražení S/R úrovní 9 401 USD a 9 159 USD. Problém je, že již první řečený level to teda zrovna nevzdává. Zase jsou tu tedy dvě možnosti a záleží pouze v dohledné době na poptávce/nabídce. Kurz může klidně každou chvíli znova atakovat horní hranu, ale mě by technicky dávalo nejvíce smysl ještě jednou klesnout a tím dokončit ABCDE strukturu. Na čež by následoval breakout.

Závěr

Nevýhoda aktuální situace je v tom, že pattern je ještě dost velký a tak si klidně můžeme na finální pohyb počkat i tři týdny. Ještě jsem zapomněl zmínit, že máme po měsíčním close. Z čehož vyplývá, že býkům se ještě za minulý měsíc průraz nepovedl, takže by i už jenom kvůli tomu dávalo smysl, abychom oslabili alespoň po tu spodní stranu útvaru. Měsíční close má vždy velký vliv a my teprve během tohoto týdne uvidíme, jak na to trh zareaguje.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým CryptoSvet.cz důrazně doporučuje silné zvážení rizik.

Originální článek 01.06.20 Technická analýza BTC/USD – Velký pohyb na spadnutí, ale chvíli si asi ještě počkáme pochází z webu CryptoSvet.cz .